Zinc
PHARMACY

Zinc

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 810.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Zinku është një mineral i rëndësishëm që gjendet në çdo qelizë të vetme të trupit. Përfitimet shëndetësore të Zinkut përfshijnë funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe të tretjes, kontrollin e diabetit, zvogëlimin e niveleve të stresit, metabolizmin e energjisë dhe rritjen e nivelit të shërimit për aknet dhe plagët.

Gjithashtu, është i dobishëm për sa i përket shtatzënisë, kujdesit për flokët, ekzemës, humbjes së peshës, verbërisë së natës, ftohjeve, kujdesit për sytë, humbjes së oreksit dhe shumë kushteve të tjera.

 

Shpërndaje