YOUTH LAB Dry Oil 100ml
YOUTH LAB

YOUTH LAB Dry Oil 100ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,050.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Dry Oil, vaj i avancuar 3 në 1 për hidratim, ushqim dhe përtëritje. Vaj i thatë me veprim shumë intensiv për fytyrën, flokët dhe trupin pa i lënë të yndyrshëm. Ajo ofron hidratim intensiv dhe afatgjatë, duke rritur rezistencën e lëkurës, ushqen, jep shkëlqim, qetëson acarimin dhe mbron nga radikalet e lira dhe plakja e parakohshme. Përbëhet nga një përzierje e vajrave bimorë dhe aktiveve të tretshëm në yndyrë që siguron një efekt të pasur, pa lënë efektin e ynyrosjes në zonën ku aplikohet.

Përdorimi: Apliko njëtrajtësisht mbi lëkurë të pastër deri sa të përthithet. Mbi flokë të lagur ose të thatë, apliko disa pika mbi pëllëmbë dhe më pas apliko mbi flokë, shmang rrënjët. 

Përbërësit:

  • Vaji i Arganit, që rikthen funksionet e lëkurës, ushqen dhe freskon. Ideale për forcimin e thonjve.
  • Vaji i susamit me efekt të lartë antioksidant për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të vitaminës E mbron nga radikalet e lira dhe rikthen elasticitetin e lëkurës.
  • Vaji i lajthisë ka një efekt ushqyes dhe hidratues dhe, për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të acidit linoleik, mbron barrierën epidermale, duke parandaluar humbjen e ujit transdermal.
  • Vaji i kallamit të sheqerit, ka veti të shkëlqyera për kujdesin e flokëve. Provuar klinikisht për të luftuar elektricitetin statik, ajo mbron ngjyrën, hidraton flokët nga brenda, siguron mbrojtje termike dhe rrit elasticitetin duke zvogëluar ndjeshëm këputjen në majat e flokëve.
  • Prosilanol, një përbërje organike e silikonit në një formë të disponueshme që kontribuon në rindërtimin e indit lidhës dhe në mbrojtjen e lëkurës kundër agjentëve të plakjes.
  • Ester me origjinë Natyrale, me veti hidratuese të provuar deri në 8 orë dhe redukton humbjen e ujit transepidermial.

Formulimi: 

  • Produkt Vegan
  • Jo-komedogjene, pa paraben dhe gluten.
  • Testuar dermatologjikisht
  • Nuk testohen tek kafshët


 

 


Shpërndaje