YOUTH LAB City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+)
YOUTH LAB City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+)
YOUTH LAB

YOUTH LAB City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+)

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,680.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 është një krem ​​ditor inovativ, jo vajor, për të riparuar dhe mbrojtur nga 5 faktorë që shkaktojnë dëmtime të qelizave  dhe çojnë në plakje të parakohshme, të tilla si: drita blu nga pajisjet elektronike, ndotja e ajrit, IR dhe UVA / UVB.

Kjo formulë hidratuesejo vajore, me filtra 100% minerale për mbrojtjen nga dielli, krijon një film të padukshëm mbrojtës dhe lë një ndjesi jashtëzakonisht të lehtë që zgjat gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, është i përshtatshëm për zonën e syve (përveç kapakëve të syve).

Përdorimi: Vendosni çdo ditë një sasi të mjaftueshme në lëkurë të pastër, fytyrë, qafë dhe dekolte.Përsëriteni aplikimin para ekspozimit në diell, pas djersitjes ose notit.

Përbërësit: Aqua, Dimethicone, Zinc Oxide, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, PEG-12 Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris (trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Undecane, Tridecane, C13-15 Alkane, Betaine, Hexyl Laurate, Polymethylsilsesquioxane, Parfum, Sodium Chloride, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tapioca Starch, Propanediol, Tropaelum Majus Flower / Leaf / Stem Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Biosaccharide Gum-4, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cellulose Acetate Propionate, Polyhydrostearic Acid, Methicone, PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylxyethyl Dimethicone, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone / PEG 10-15 Crosspolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Formulimi:

  • Pa parabene, gluten.
  • Testuar dermatologjikisht
  • Nuk është testuar në kafshë.

Shpërndaje