YOUTH LAB Brightening Boom Mask
YOUTH LAB Brightening Boom Mask
YOUTH LAB

YOUTH LAB Brightening Boom Mask

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,510.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme. Paketimi përmban 4 maska.

Përdorimi:  Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbutni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Përbërësit aktivë:

 • 12 vitamina: Kombinimi unik i vitaminës C, së bashku me vitaminat Ε, F, Η dhe kompleksin e vitaminës B, riaktivizon metabolizmin e lëkurës, stimulon sintezën e kolagjenit dhe redukton hiperpigmentimin.
 • Acidi Tranexamik:  I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, mund të heqë pigmentimin dhe njollave, si p.sh., pigmentimin pas ekspozimit në diell. Si rezultat, rikthen dhe riparon tonin e lëkurës.
 • Acidi hialuronik (HA):  një përbërës që ndihmon për lëkurë të lëmuar dhe të hidratuar.
 • Ekstrakti i hipofait: I pasur me polifenole dhe vitamina, ekstrakti i hipofeve është i njohur për aktivitetin e tij anti-inflamator dhe antioksidant. Është një agjent topik natyral dhe i vlefshëm, i përshtatshëm për rigjenerimin e lëkurës dhe riparimin e shkëlqimit për një efekt të dukshëm rinor.
 • Glutathione: është një nga antioksidantët më të rëndësishëm në qeliza, që funksionon si një agjent zbardhues, duke ndihmuar në frenimin e sintezës së melaninës, duke siguruar një ton dhe pamje të njëtrajtshme të lëkurës.
 • Allantoin: hidraton lëkurën për të parandaluar tharjen dhe acarimin.

Formulimi:

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Pa parabene dhe gluten.

   Shpërndaje