YOUTH LAB Blemish Dots - Zarf me 32 cope
YOUTH LAB Blemish Dots - Zarf me 32 cope
YOUTH LAB

YOUTH LAB Blemish Dots - Zarf me 32 cope

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 490.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Blemish Dots, leukoplastë transparent për puçrat dhe pikat e zeza që qetëson dhe mbron lëkurën e irrituar. Mund të aplikoni edhe make up mbi leukoplastin. 
Zarfi përmban 32 leukoplaste një përdorimshe, me dy përmasa që shënjestrojnë imperfeksionet, ku veprimi i përqëndruar nuk e përthan, skuq ose irriton sipërfaqen ku vendoset leukoplasti.
Janë transparente dhe aplikohen në lëkurë duke u bërë të padukshme, i bën ideale për t'i aplikuar poshtë make-up përgjatë gjithë ditës dhe natës, duke trajtuar dhe mbrojtur nga irritimet e mëtejshme. I përshtatshëm për lëkurat e yndyrshme, pro akneike.

Përdorimi: Apliko mbi lëkurë të pastër, të thatë, drejtëpërdrejtë mbi puçër. Leje leukoplastin të qëndrojë për të paktën 8 orë. Pastro sipërfaqen dhe përsëritë sërish, duke përdorur leukoplast të ri. 
Gjithashtu, mund të aplikosh make up mbi leukoplastin, pasi nuk e intensifikon inflamacionin.

Përbërësit: 

  • 1.1% Acid Salicilik, trajton me efikasitet dhe redukton pikat e zeza dhe aknet
  •  Uje Gjethesh nga Tea Tree, ekstrakt natyral që ndihmon në rivitalizimin e lëkurës
  • Ekstrakt rrënje nga Scutellaria Baicalensis, ekstrakt natyral me veprim  antioksidues e qetëson dhe mbron lëkurën nga agjentët agresiv atmosferik
  • Ekstrakt lëvore nga Phellodendron Amurense, vjen nga pema tapë e Amour, e njohur në Azi për vetitë anti-oksiduese dhe anti-mikrobiale (ndaj akneve)

Formulimi:

  • Produkt Vegan
  • Pa paraben, gluten apo sulfat
  • Testuar dermatologjikisht
  • Nuk testohen tek kafshët

Shpërndaje