YOUTH LAB BLEMISH CLEANSING FOAM - Oily Acne Skin 150ml
YOUTH LAB

YOUTH LAB BLEMISH CLEANSING FOAM - Oily Acne Skin 150ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,490.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Një shkumë pastruese efikase por e butë, që adreson të gjithë nevojat e lëkurës të yndyrshme ose me tendencë me akne, pavarësisht moshës, pasi vepron ndaj akneve të adoleshencës si dhe tek adultët. Specifikisht, Blemish Cleansing Foam vjen me formulim aktiv jo-irritues, që ofron lëkurë të pastruar & pore të minimizuara, balancim të prodhimit të yndyrës, qetësim të irritimeve & skuqjes dhe jep ndjesinë e një lëkurë të hidratuar pa e tharë atë.

Përdorimi: Apliko në bazë ditore, në mëngjes dhe në darkë, mbi fytyrë dhe qafë. Masazho butësisht dhe më pas shpëlaje me ujë të vakët.

Përbërësit: 

  • Miks Polisakaridesh (Rhamnose, Glucose & Glucuronic acid), me veprim antibakterial, që parandalon ngjitjen e baktereve në sipërfaqe të lëkurës, ndërkohë krijon një shtresë mbrojtëse që qetëson lëkurën e acaruar dhe aknet e skuqura.
  • Undecylenoyl Glycine, një përbërës bio-teknologjik i përbërë nga Acid Endecilenik dhe Glycin, që kanë veprim pastrues dhe antimikrobial, mbron barrierën e lëkurës nga dehidratimi, rregullon florën e shtresës acidike ndërkohë balancon prodhimin e sebumit.
  • Betaine, një përbërës natyral hidratues që mbron qelizat nga dehidratimi, ndërkohë balancon nivelin e hidratimit në epidermë.
  • Arginine, një aminoacid që mbron lëkurën nga dehidratimi, kontribuon në riparimin e ADN qelizore dhe aktivizon procesin e sintezës së kolagjenit dhe elastinës.
  • Ekstrakte Sherebele, përbërës me kapacitet qetësues dhe antioksidues.

Formulimi: 

  • Produkt Vegan
  • Pa paraben, gluten apo sulfat
  • Testuar dermatologjikisht
  • Nuk testohen tek kafshët

Shpërndaje