Uriage Hyseac Purifying Oil
Uriage

Uriage Hyseac Purifying Oil

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,700.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Uriage Hyseac Purifying Oil është hapi i parë thelbësor për lëkurë të pastër, dhe të butë. Ky vaj pastron butësisht lëkurën nga papastërtitë. Pa mbetje yndyrore, lë lëkurën të freskët dhe të pastër. Në kete produkt kombinohet vaji i farës së zezë, i njohur për vetitë e tij pastruese, me një derivat të acidit malik me funksion keratorregullues që zhbllokon poret dhe heq sebumin e tepërt. Baza e saj e butë për heqjen e përbërjes me vaj luledielli mund të përdoret në të gjithë fytyrën dhe largon edhe make up-in e papërshkueshëm nga uji. I pasur me vitaminë E antioksidante.

Përbërësit aktivë:

 • Vaj luledielli
 • Vaj i farës së zezë
 • Derivat i acidit Malik
 • Derivat i Vitaminës E

          Përdorimi: Vendosni 1 ose 2 pompa vaji në pëllëmbët e duarve të thata. Aplikojeni me delikatesë në fytyrë të thatë duke përdorur lëvizje rrethore. Shtoni pak ujë për të përzier vajin i cili kthehet në qumësht. Shpëlajeni tërësisht.

          Përbërësit: PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) - CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - PEG-20 GLYCERYL TRIISOSTEARATE - DI-C12-13 ALKYL MALATE - HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL - NIGELLA SATIVA SEED OIL - PARFUM (FRAGRANCE) - TOCOPHERYL ACETATE.
           


          Shpërndaje