Uriage Eau Thermale Water Serum
Uriage

Uriage Eau Thermale Water Serum

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,300.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Serum hidratues i cili targeton të gjitha shtresat e lëkurës me përbërësit e tij aktivë për të rivendosur mekanizmat natyral të hidratimit. Një formulë e pasuruar me agjentë të fuqishëm hidratues për të rigjallëruar lëkurën dhe për të ofruar komoditet, butësi dhe shkëlqim.

 • I pasuruar me ujë termal ndihmon në rindërtimin e barrierës së lëkurës për të ruajtur një nivel optimal të hidratimit.
 • Ndihmon për të rikrijuar një film në sipërfaqe dhe gradualisht lëshon agjentët hidratues.
 • Vepron në rindërtimin e barrierës duke kufizuar dehidratimin.

     Përdorimi: Aplikoni serumin intensiv hidratues në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në një fytyrë dhe qafë të pastruar tërësisht. 

     Përbërësit: AQUA (WATER, EAU) ● DIMETHICONE ● ISONONYL ISONONANOATE ● BUTYLENE GLYCOL ● DIGLYCERIN ● PROPANEDIOL ● XYLITYLGLUCOSIDE ● ANHYDROXYLITOL ● 1,2-HEXANEDIOL ● HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ● XYLITOL ● GLYCERIN ● TREHALOSE ● UREA ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● CHLORPHENESIN ● GLUCOSE ● XANTHAN GUM ● o-CYMEN-5-OL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● PENTYLENE GLYCOL ● SERINE ● SODIUM HYDROXIDE ● SODIUM HYALURONATE ● POLYSORBATE 60 ● SORBITAN ISOSTEARATE ● ALGIN ● CAPRYLYL GLYCOL ● DISODIUM PHOSPHATE ● GLYCERYL POLYACRYLATE ● PULLULAN ● POTASSIUM PHOSPHATE


     Shpërndaje