Uriage Bariésun Spray SPF30
Uriage

Uriage Bariésun Spray SPF30

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Uriage Bariésun Spray SPF 30 është një locion kundër diellit me mbrojtje të lartë, i pasur me ujë termal Uriage i cili ofron veti hidratuese dhe mbrojtëse. Ky locion është hipoalergjik, jo-komedogjen dhe i krijuar për lëkurat e ndjeshme. Ofron mbrojtje nga dielli kundër rrezeve UVA/UVB falë kompleksit të filtrimit me performancë të lartë me Tinsorb M.

Përbërja e tij parandalon tharjen e lëkurës dhe foto-plakjen. Tekstura e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të lehtë ofron një përdorim mjaft komod. Me përthithje të shpejtë dhe i papërshkueshëm nga uji, siguron një mbrojtje të lartë.

Përdorimi: Para ekspozimit në diell, aplikoni një shtresë të bollshme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit. Riaplikoni rregullisht, veçanërisht pas notit, pas djersitjes ose fshirjes me peshqir. Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit: AQUA (WATER,EAU) - ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE - DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE - DICAPRYLYL CARBONATE - ETHYLHEXYL TRIAZONE - ISODECYL NEOPENTANOATE - ETHYLHEXYL SALICYLATE - BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - GLYCERIN - TRIACONTANYL PVP - DIMETHICONE - DECYL GLUCOSIDE - C20-22 ALKYL PHOSPHATE - BUTYLENE GLYCOL - PHENOXYETHANOL - C20-22 ALCOHOLS - GLUCOSE - CHLORPHENESIN - PARFUM (FRAGRANCE) - XANTHAN GUM - HYDROGENATED POLYDECENE - o-CYMEN-5-OL - TOCOPHERYL ACETATE - TREHALOSE - SODIUM HYDROXIDE - PROPYLENE GLYCOL - ASCORBYL TETRAISOPALMITATE - BHT – CI 75470 (CARMINE) - CITRIC ACID - TOCOPHEROL - SODIUM CITRATE - POLYQUATERNIUM-51

Formulimi: Pa oktokrilen, kinamat, paraben, alkool.


Shpërndaje