Uriage Bariésun Cream SPF50+
Uriage

Uriage Bariésun Cream SPF50+

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,200.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Falë një kompleksi filtrimi me performancë të lartë, kremi ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit kundër rrezeve UVA dhe UVB, radikaleve të lira dhe parandalon tharjen e lëkurës. Tekstura e saj e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme garanton kënaqësi të ripërtërirë të përdorimit sa herë që aplikohet. Ky krem shumë fluid garanton siguri të lartë, tolerancë të lartë dhe depërton shpejt.

 

Përdorimi: Para ekspozimit në diell, aplikoni një shtresë të bollshme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit. Riaplikoni rregullisht, veçanërisht pas notit, pas djersitjes ose fshirjes me peshqir. Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit: AQUA (WATER,EAU) - DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE - ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE - DICAPRYLYL CARBONATE - ETHYLHEXYL TRIAZONE - ISODECYL NEOPENTANOATE - ETHYLHEXYL SALICYLATE - BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - NYLON-12 - GLYCERIN - TRIACONTANYL PVP - C20-22 ALKYL PHOSPHATE - C20-22 ALCOHOLS - DIMETHICONE - BUTYLENE GLYCOL - PHENOXYETHANOL - DECYL GLUCOSIDE - GLUCOSE - XANTHAN GUM - CHLORPHENESIN - PARFUM (FRAGRANCE) - HYDROGENATED POLYDECENE - o-CYMEN-5-OL - TOCOPHERYL ACETATE - SODIUM HYDROXIDE - TREHALOSE - PROPYLENE GLYCOL - ASCORBYL TETRAISOPALMITATE - BHT – CI 75470 (CARMINE) - CITRIC ACID - TOCOPHEROL - SODIUM CITRATE - POLYQUATERNIUM-51


Shpërndaje