Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF 30
Uriage

Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF 30

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,450.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Ky krem i butë vepron si në shenjat e plakjes ashtu edhe në agresionet e përditshme që dëmtojnë lëkurën: dritën blu, rrezet UV, ndotjen, stresin, lodhjen... E pasuruar me një mbrojtje SPF 30 UV, lëkura hidratohet dhe mbrohet në mënyrë perfekte.
  • Përmirëson rrudhat dhe vijat e holla 
  • Përmirëson ashpërsinë e lëkurës dhe korrigjon njollat kafe 
  • Mbron nga ekspozimi 
  • Hidraton dhe ushqen
  • Mbrojtje kundër Dritës Blu + Ndotjes

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të thatë. Shmangni kontaktin me sytë. Jo i përshtatshëm për gratë shtatzëna. 

Përbërësit: AQUA (WATER, EAU) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● DIMETHICONE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● OCTOCRYLENE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● ISONONYL ISONONANOATE ● DICAPRYLYL ETHER ● GLYCERIN ● GLYCERYL STEARATE ● PEG-100 STEARATE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● BUTYLENE GLYCOL ● DIGLYCERIN ● ISOCETYL STEARATE ● POLYSORBATE 60 ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE● TOCOPHERYL ACETATE ● RETINYL PALMITATE ● SODIUM HYALURONATE ● CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT ● TOCOPHEROL ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER ● PHENOXYETHANOL ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● PARFUM (FRAGRANCE) ● CETYL ALCOHOL ● CHLORPHENESIN ● MICA ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER ● TETRASODIUM EDTA ● CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT ● o-CYMEN-5-OL ● XANTHAN GUM ● CITRIC ACID ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● TIN OXIDE ● THEOBROMA CACAO SEED EXTRACT (THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT) ● BHT


Shpërndaje