Uriage Age Protect Instant Multi-Correction Filler Care
Uriage

Uriage Age Protect Instant Multi-Correction Filler Care

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,800.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Përkujdesje mbushëse e cila zbeh shenjat e dukshme të plakjes dhe i korrigjon ato përfundimisht.

1. Efekt i menjëhershëm
Mbushës: acidi hialuronik targeton rrudhat për të zbutur dukshëm sipërfaqen e lëkurës.

Agjentët pastrues ngushtojnë poret dhe dukshëm zbehin shenjat, njollat ​​kafe dhe teksturën e çrregullt të lëkurës.

2. Veprim afatgjatë
Korrigjon: Përbërësit aktivë më të mirë kundër plakjes (Retinol, Acid Hialuronik, gjaku i Dragoit, Vitamina C & E) veprojnë njëkohësisht në rrudhat, humbjen e qëndrueshmërisë dhe homogjenitetin e tonit të lëkurës.

Mbron: Mbron lëkurën nga stresi oksidativ i shkaktuar nga drita blu, vepron si një film mbrojtës për një efekt «të lëkurës së dytë» për të mbrojtur nga grimcat e ndotjes.

Përdorimi: Aplikojeni në të gjithë fytyrën ose specifikisht vetëm në zonat përkatëse që doni. Riaplikojeni sipas nevojës gjatë gjithë ditës. Bazë shumë e mirë për make up.
Shmangni kontaktin me sytë. Nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna.

Përbërësit: AQUA (WATER, EAU) ● OCTYLDODECYL NEOPENTANOATE ● ISODODECANE ● BUTYLENE GLYCOL ● BEHENETH-25 ● DIMETHICONE ● SQUALANE ● BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ● GLYCERIN ● DIGLYCERIN ● CETYL ALCOHOL ● GLYCERYL BEHENATE ● DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER ● POLYPHENYLSILSESQUIOXANE ● SODIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE ● 1,2-HEXANEDIOL ● JOJOBA ESTERS ● DIMETHICONE/BIS-ISOBUTYL PPG-20 CROSSPOLYMER ● PHENOXYETHANOL ● HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) ● CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT ● XANTHAN GUM ● ETHYLHEXYL STEARATE ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE ● o-CYMEN-5-OL ● TOCOPHERYL ACETATE ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● RETINYL PALMITATE ● ACACIA DECURRENS FLOWER CERA (ACACIA DECURRENS FLOWER WAX) ● POLYGLYCERIN-3 ● ADENOSINE ● SODIUM HYALURONATE ● MICA ● POLYGLYCERYL-4 DIISOSTEARATE/POLYHYDROXYSTEARATE/SEBACATE ● SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER ● SODIUM ISOSTEARATE ● ROSA MULTIFLORA FRUIT EXTRACT ● THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT ● CITRIC ACID ● TIN OXIDE ● CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT ● TOCOPHEROL 


Shpërndaje