Uriage Age Protect Fluide SPF30
Uriage

Uriage Age Protect Fluide SPF30

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,450.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Fluid i lehtë i cili vepron si në shenjat e plakjes ashtu edhe në agresionet e përditshëm që dëmtojnë lëkurën: drita blu, rrezet UV, ndotja, stresi, lodhja. I pasuruar me mbrojtje UV SPF30 dhe përbërës aktivë astringjent, lëkura mbrohet dhe madhësia e poreve ngushtohet, duke e lënë lëkurën krejtësisht të butë.

  • Parandalon dhe korrigjon shenjat e plakjes
  • Mbron lëkurën
  • Ngushton poret

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të thatë. Shmangni kontaktin me sytë. Jo i përshtatshëm për gratë shtatzëna. 

Përbërësit: AQUA (WATER, EAU) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● OCTOCRYLENE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● ISONONYL ISONONANOATE ● PROPANEDIOL ● GLYCERIN ● DIMETHICONE ● STEARETH-2 ● STEARETH-21 ● DIISOPROPYL SEBACATE ● PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ● C12-15 ALKYL BENZOATE ● DIISOPROPYL ADIPATE ● PHENOXYETHANOL ● BUTYLENE GLYCOL ● CETYL ALCOHOL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● CHLORPHENESIN ● POLYACRYLATE-13 ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● TETRASODIUM EDTA ● CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT ● MICA ● POLYISOBUTENE ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE ● o-CYMEN-5-OL ● TOCOPHERYL ACETATE ● XANTHAN GUM ● RETINYL PALMITATE ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● SODIUM HYALURONATE ● POLYSORBATE 20 ● CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT ● SORBITAN ISOSTEARATE ● THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT ● TIN OXIDE ● BHT ● TOCOPHEROL


Shpërndaje