Termometër dixhital
PIC

Termometër dixhital

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 780.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Termometër dixhital me një krah të papërkulshëm, lehtësisht i përdorshëm i pajisur me funksionet esenciale.  Bën matjen e temperaturës së trupit në nyjet limfatike nën sqetull, në gojë apo në rektum, shpejt dhe me lehtësi.

Ekrani është lehtësisht i lexueshëm dhe termometri ka kujtesë për matjen e fundit të temperaturës. Matja bëhet për 60-120 sekonda. Gjithashtu ka një sinjal zanor që tregon prezencën e temperaturës së lartë: termometri bën një sinjal BEEP në momentin e mbarimit të matjes dhe në momentin që temperatura kalon 37.5 ° C. Bateria zgjat për të paktën 1000 matje.


Shpërndaje