Tantum Verde 0,3%
Angelini

Tantum Verde 0,3%

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 760.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Tantum Verde spraj për mukozën orale është një medikament antiinflamator josteroidik me veti analgjezike,  d.m.th  vepron kundër dhimbjes dhe inflamacionit të fytit, gojës dhe mishrave të dhëmbëve. Tantum Verde ka veti dezinfektuese dhe një veprim të moderuar anestezik në sipërfaqe.

Tantum Verde spraj përdoret për të trajtuar simptomat e inflamacionit dhe acarimit, kur shoqërohet edhe me dhimbje në mishrat e dhëmbëve, gojës dhe fytit (p.sh. gingiviti, stomatiti, faringjiti). Tantum Verde për mukozën me gojë është veçanërisht i përshtatshëm për pacientët që nuk mund të bëjnë gargarë.

     


    Shpërndaje