Synergy Alpherol
Synergy

Synergy Alpherol

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 700.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Vitamina E (tokoferoli) i përket një grupi të vitaminave të tretshme në yndyrë. Ajo vepron si një antioksidant i cili parandalon oksidimin e acideve yndyrore të pangopura dhe substancave të tjera. Në këtë mënyrë, vitamina E mbron qelizat nga efektet e dëmshme të radikaleve të lira dhe mbështet funksionin e tyre.

Vitamina E mbron enët e gjakut dhe zvogëlon rrezikun e aterosklerozës dhe sëmundjeve koronare të zemrës.

Ka një efekt pozitiv në të gjithë organizmin: një efekt pozitiv në gjëndrat endokrine, veçanërisht në funksionin e gjëndrave seksuale dhe heqja e tij quhet "vitamina e fertilitetit". Përshpejton qarkullimin e gjakut dhe përmirëson funksionin e muskujve. Mban trupin nga plakja e parakohshme, ruan elasticitetin e trupit, rrit vitalitetin dhe stimulon aktivitetin e organizmit.

 


Shpërndaje