Synergy Magnezium + B6
Synergy

Synergy Magnezium + B6

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,250.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Magnezi merr pjesë në procese të shumta biokimike në trup. Kërkohet për aktivitetin e mbi 300 enzimave, veçanërisht ato të përfshira në prodhimin e energjisë. E rëndësishme në transmetimin neuromuskular dhe procesin e mineralizimit të kockave. Magnezi ka një rol thelbësor në funksionimin e duhur të muskujve. Ndihmon në krijimin e energjisë në procesin e mpiksjes së gjakut dhe transportin e glukozës në qeliza. I njohur si "minerali anti-stres", ndihmon në funksionimin jo korrekt të sistemit nervor.

Vitamina B6 luan një rol të rëndësishëm në ndarjen dhe përthithjen e proteinave, karbohidrateve dhe yndyrnave, funksionimin normal të sistemit nervor dhe imunitar dhe gjithashtu ndihmon në rritjen e sasisë së oksigjenit që mbart hemoglobina. Ajo rrit përthithjen e magnezit në traktin gastrointestinal.

  • Efekt sinergjik i Magnezit dhe Vitaminës B6
  • Forma organike e Magnezit (Citrate Magnezi) - Shfrytëzimi maksimal nga trupi
  • Lehtë për t’u përdorur
  • Tolerohet lehtësisht
  • Nuk ka ngjyra artificiale dhe ëmbëlsues
  • Pa gluten dhe maja

Shpërndaje