Stelatopia shkumë larëse
Mustela

Stelatopia shkumë larëse

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Mustela Stelatopia shampo shkumuese me 99% përbërës me origjinë natyrale është zhvilluar specifikisht për skalpin e bebeve me lëkurë me tendencë atopike, që nga lindja. Kjo shampo pastron butësisht dhe zbut skalpin, duke qetësuar menjëherë ndjesinë e diskomfortit në lëkurat me tendencë atopike dhe skuqjet në lëkurë. Ndihmon në rivendosjen e filmit hidrolipidik dhe respekton balancën e skalpit. Formula pa sapun me një pH fiziologjik.

Përbërësit: 

  • Avocado Perseose, një kompleks natyral i patentuar: hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, e cila sulmohet çdo ditë.
  • Distilat i vajit të lulediellit: me veti zbutëse, rivendos lipidet në lëkurë.
  • Coco-glucoside: një surfaktant me origjinë natyrale që ka një tolerancë lëkurë shumë të mirë.
  • 0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol.
  • E testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
  • Tolerancë e lartë e lëkurës dhe e syve.
  • Hipoalergjike.
  • E formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

Shpërndaje