Stelatopia krem zbutës për lëkura atopike
Mustela

Stelatopia krem zbutës për lëkura atopike

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,900.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

I formuluar në mënyrë specifike për lëkurat e thata me tendencë atopike të bebeve dhe fëmijëve Stelatopia krem zbutës rilipidon dhe qetëson lëkurën falë një bashkimi përbërësish aktivë inovatorë me origjinë natyrale. I përshtatshëm për trupin dhe fytyrën.

 • Lëkura është e ushqyer në sipërfaqe falë sjelljes së lipideve përbërëse të barrierës kutane.
 • Kruarjet dhe irritimet qetësohen.
 • Përdorimi i rregullt çon në riekuilibrimin e florës kutane.

  Përbërësit: 

  • Lëkura rilipidohet falë Relipidation Active®, një kompleks i patentuar që stimulon natyrshëm prodhimin e lipideve përbërëse të barrierës së lëkurës por që mungojnë në lëkurat atopike. Intensivisht të ushqyera edhe lëkurat më të thata rigjejnë butësinë dhe elasticitetin.
  • Oleodistillat i lulediellit: qetëson lëkurën, stimulon sintezën e lipideve kyçe të epidermës.
  • Vaj kumbulle: zbut

  Shpërndaje