Solgar Wild ALASKAN Full Spectrum Omega
Solgar

Solgar Wild ALASKAN Full Spectrum Omega

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 5,720.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Solgar Wild ALASKAN Full Spectrum Omega është një suplement Omega i përbërë nga vaji i salmonit të egër i marë nga ujërat e ftohta të Alaskës. I nënshtrohen një proçesi rafinimi për të siguruar heqjen e metaleve të rënda, përfshirë merkurin, dhe për të ruajtur uniformitetin dhe fuqinë optimale të cilësisë së vajit të peshkut.

Peshku ka pak rivalë në listën e ushqimeve më të shëndetshme. Megjithëse shumica e peshqve që gjenden në ujërat e ftohta të detit mund të jenë një burim natyral i acideve yndyrore Omega-3, një nga burimet më të mira të Omega-3 është salmoni, i cili gjendet në ujërat e Alaskës, duke e bërë atë unik. Yndyra e saj natyrore konsiderohet si një nga yndyrat më të pastra të të gjithë peshqve në oqean. Salmoni i egër nga Alaska është gjithashtu një nga burimet më premium të EPA dhe DHA, acideve yndyrore omega-3 që njerëzit e zakonshëm nuk i marrin mjaft nga dieta e tyre, duke e bërë këtë peshk në mënyrë unike të shëndetshëm. Pa gluten, grurë dhe bulmet.


Shpërndaje