Solgar Nutri Nano CoQ-10
Solgar

Solgar Nutri Nano CoQ-10

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 8,590.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Ndërsa plakemi, trupat tanë prodhojnë gjithnjë e më pak CoQ-10. Kjo substancë e ngjashme me vitaminën mund të gjendet në një larmi të gjerë ushqimesh, por mishrat e organeve si zemra, mëlçia dhe veshkat përmbajnë nivele veçanërisht të larta. Viçi, vaji i sojës, sardelet, skumbri dhe kikirikët janë gjithashtu burime. Koenzima Q-10 luan një rol jetësor në shëndetin qelizor dhe prodhimin e energjisë. CoQ10 gjendet në të gjitha qelizat e trupit me nivele të larta në zemër, muskuj skeletorë dhe indet e tjera me kërkesa të mëdha për energji. CoQ-10 gjithashtu është zbuluar se mbështet prodhimin e kolagjenit duke zvogëluar prishjen e kolagjenit, duke zvogëluar efektin e plakjes në lëkurë. Nivelet dihet që zvogëlohen me moshën, prandaj është e rëndësishme t'i mbani ato lart për të mbështetur qelizat tuaja me aftësinë e rigjenerimit. 

Teknologji e Solgar Nutri Nano CoQ-10 është e patentuar. Transformon lëndët ushqyese të tretshme në yndyrë në ato të cilat mund të treten në yndyrë dhe ujë, duke mbështetur përthithjen e plotë, e cila çon në bio-disponueshmëri më të mirë dhe efikasitet superior.


Shpërndaje