Solgar Magnesium + Vitamin B6
Solgar

Solgar Magnesium + Vitamin B6

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,860.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

 Magnezi ndihmon në rregullimin e përthithjes së kalciumit. Duke stimuluar sekretimin e kalcitoninës, ajo ndihmon fluksin e kalciumit në kocka dhe nxit mineralizimin optimal të kockave. Së bashku me ATP, magnezi mbështet lirimin e energjisë qelizore. Ai gjithashtu nxit funksionin e nervave dhe muskujve . Ky formulim ofron Vitaminën B6 për të mbështetur metabolizmin e energjisë dhe shëndetin e sistemit nervor në trup.


Shpërndaje