Solgar Folacin (Folic Acid) 400 mcg
Solgar

Solgar Folacin (Folic Acid) 400 mcg

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 880.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Folacin (Acid Folik) 400 mcg, i njohur gjithashtu si Vitamina B9, kontribuon në disa procese brenda trupit, por është i njohur më së shumti për mbështetjen e tij për rritjen e indeve të nënave gjatë shtatëzënësisë. Acidi folik është një shtesë që këshillohet të merret nga gratë shtatzëna dhe ato që përpiqen të mbeten shtatzënë. Mund të gjendet në ushqime të ndryshme, të tilla si perime me gjethe jeshile të errët, por për t'u siguruar që arrini nivelin e duhur të marrjes, veçanërisht para dhe pas konceptimit, rekomandohet marrja e një suplementi. Nivelet e ulëta të acidit folik janë provuar një faktor rreziku në zhvillimin e defekteve nervore në fetusin në zhvillim. Kjo Vitaminë B e rëndësishme gjithashtu kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës.

1 tabletë Folacin (Acid Folik) 400 mcg do të kontribuojë në:

  • Rritja e indeve të nënës gjatë shtatzënisë
  • Sinteza normale e aminoacideve
  • Formimi normal i gjakut
  • Metabolizmi normal i homocisteines
  • Funksioni normal psikologjik
  • Funksioni normal i sistemit imunitar
  • Reduktimi i lodhjes 
  • Folati ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave

Shpërndaje