Solgar Calcium Citrate With Vitamin D3
Solgar

Solgar Calcium Citrate With Vitamin D3

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,110.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Solgar ka zhvilluar një formulë të fuqisë së lartë duke bashkuar citratin e kalciumit me Vitaminën D3. Përthithja e kalciumit kërkon Vitaminë D, një vitaminë të tretshme në yndyrë, dhe duke i kombinuar këto në një formulë, ju jeni të garantuar që të merrni vlera të mëdha prej saj.

Kalciumi është minerali që është më i pranishëm në trupin tonë dhe ruhet kryesisht në kockat tona. Kërkohet për kocka të forta e të shëndetshme dhe për dhëmbët. Ndërsa plakemi përthithja e kalciumit zvogëlohet, kështu që ka edhe më shumë arsye që duhet të sigurohemi që kemi mjaft kalcium në dietën tonë duke ngrënë produkte bulmeti të tilla si qumësht, kos dhe djathë. Marrja e niveleve adekuate të Kalciumit si pjesë e një diete të shëndetshme, së bashku me aktivitetin fizik, mund të zvogëlojë rrezikun e shqetësimeve shëndetësore të lidhura me kockat në jetën e mëvonshme. Kur nuk jemi në gjendje të arrijmë nivele adekuate të kalciumit përmes dietës sonë, një shtesë mund të jetë e këshillueshme. Citrate kalciumi me produktin Vitamina D3 është në dispozicion në një formë citrate; një formë shumë e absorbueshme e mineraleve në krahasim me oksidet më të disponueshme dhe për këtë arsye është ideale për ata me probleme me tretjen.

 


Shpërndaje