Skincode Essentials Digital Detox Day Cream SPF15
skincode

Skincode Essentials Digital Detox Day Cream SPF15

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 5,950.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Kremi i ditës Digital Detox mbron lëkurën kundër rrezatimit të përditshëm (HEV) ose “dritës blu”, rrezeve UVA/UVB dhe shenjave të parakohshme të plakjes, duke rritur njëkohësisht mekanizmat riparues të lëkurës. Ofron teksturë të lehtë dhe hidratim intensiv. Formula e fuqishme përmban një teknologji të përparuar Blue Light Protect që mbron ADN -në kundër valëve të pashëndetshme të dritës blu të emetuara nga pajisjet dixhitale dhe ndriçimit LED, duke zvogëluar dëmet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe blu. Përbërësit e tjerë aktivë përfshijnë vetitë qetësuese dhe rigjeneruese të CM-Glucan, ushqyes me gjalpë Shea, hidratues të vajit të farës Meadowfoam dhe filtra UVA/UVB me spektër të gjerë.

Përdorimi: Në mëngjes, masazhojeni butësisht mbi fytyrë dhe qafë të pastruar me lëvizje rrethore lart derisa të absorbohet plotësisht. Shmangni kontaktin me sytë. Për rezultate optimale, përdorni në kombinim me larësin tuaj të Skincode, serumin dhe kremin e natës.

Formulimi:

  • Pa paraben, aromë, ruajtës dhe ngjyrues
  • 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore
  • I testuar dermatologjikisht

Shpërndaje