Skincode Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence
skincode

Skincode Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 8,990.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Serum hidratues dhe perfeksionues i cili nuk ngjit dhe e lë lëkurën e hidratuar, të butë dhe të freskët. I pasur në përbërje me 5% Acid Laktik dhe një ‘peeling’ të lehtë tri-peptidesh për rigjenerimin e lëkurës. Formula inovative bën të mundur rivitalizimin e qelizave dhe ndihmon në përmirësimin e lekurës së lodhur, jo të njëtrajtshme dhe me rrudha. Serumi është një kombinim i Ujit të Akullt të Zvicrës dhe një kompleksi hidratues te derivuar nga bimët për të ofruar butësi dhe lëkurë më të shndritshme. Përmban gjithashtu ACR Complex dhe Antioksidantë energjizues të lëkurës për një lëkurë më rinore dhe të shëndetshme.

  • Zbut lëkurën dhe lë një ndjesi freskie
  • Heq qelizat e vdekura të lëkures
  • I jep lëkurës pamje të unifikuar, më të shëndetshme dhe përmison vijat e holla
  • Lëkura rigjallërohet, hidratohet dhe zbutet
  • Ideal për të gjitha tipet e lëkurës, lëkura të dehidratuara, lëkura që kanë nevojë për eksfolim dhe rigjallërim dhe lëkurat me probleme pigmentimi

Përdorimi: Apliko çdo mëngjes dhe mbrëmje mbi fytyrë e dekolte të pastër, përpara përdorimit të serumit dhe hidratuesit. Masazho 3-4 pika pas larjes dhe tonifikimit, derisa produkti të përthithet dhe lëkura të ndihet më e hidratuar. Mos e shpërlaj fytyrën. Vazhdoni rutinën me vendosjen e serumit dhe hidratuesit. Shmang kontaktin me sytë. Për përdorim të jashtëm. Ka në përmbajtje AHA(alpha hydroxy acid) i cili mund të rrisë sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit në rast se nuk përdoret SPF.

Përbërësit: ACR Complex G2, Acid Laktik, ‘Peeling’ tri-peptide, Ujit i Akullt i Zvicrës, Kompleks hidratues (derivuar nga bimët)

Formulimi:

  • Pa Paraben
  • Aromatizues pa-alergen
  • Kompleks ACR G2
  • Testuar dermatologjikisht
  • Nuk testohen tek kafshët

Shpërndaje