Pregnacare Breast-feeding 84Tab
VITABIOTICS

Pregnacare Breast-feeding 84Tab

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Pregnacare Breast-Feeding është një formulim që përfshin përbërës kyç të dietës ushqimore në periudhën pas lindjes, ku përfshihen edhe acidet yndyrore esenciale si DHA. Ndihmon nënën në pasjen e një qumështi të ushqyeshëm si dhe në ruajtjen e shëndetit të saj. Pregnacare Breast-Feeding mbështet organizmin e nënës me sasi të balancuara mirë të vitaminave dhe mineraleve. 
Pregnacare Breast-Feeding përmban:

Tableta postnatale me mikronutrientë

  • 700mcg kalcium, vitamin K, D dhe magnesium që ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave.
  • Vitamin B6, niacinë (vit. B3), hekur dhe magnesium të cilët kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë.
  • Përfshin 10mcg vitaminë D (sasia e rekomanduar për të gjithë nënat gjatë ushimit me gji nga Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar )
Kapsula me Omega-3
  • Çdo kapsulë ofron 300mcg DHA, niveli i rekomanduar nga ekspertët për nënat në periudhën e laktacionit. Marrja e DHA (Docosahexaenoic Acid)  nga nënat kontribuon ne zhvillimin normal të trurit dhe syve të fëmijëve që ushqehen me gji. Gjatë ushqimit me gji, truri i të sapolindurit kërkon sasi DHA për tu zhvilluar. 
          Shpërndaje