Pikovit
Krka Farma

Pikovit

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 360.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Pikovit prodhohet në formën e një shurupi për administrim oral në shishka prej 150 ml. Shishja është e paketuar në një kuti kartoni me udhëzimet e hollësishme të bashkangjitura dhe një lugë matëse për lehtësinë e llogaritjes së një doze të vetme. 

Përbërja e shurupit përfshin përbërësit e mëposhtëm:

 • Vitamina A 900 IU;
 • Vitamina D3 100 IU;
 • Vitamina C 50 mg;
 • Vitamina B1 1 mg;
 • Vitaminat B2 dhe B5 2 mg;
 • Vitamina B12 1 μg;
 • Vitamina B6 600 mikrogramë;
 • Vitamina PP 5 mg.

Përveç kësaj, shurupi përmban përbërës ndihmës: saharoze, agar, vaj portokalli, glukozë, aromatizues, ujë.

   


  Shpërndaje