Eviol vitamin E
EVIOL

Eviol vitamin E

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 270.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
Efektet e dobishme të vitaminës E në organizmin e njeriut si dhe rastet e përdorimit të saj për qëllime terapeutike janë të shumta. Shembujt përfshijnë, si vijon:

  • Neuropatia dhe vazoneuroza.
  • Sëmundjet kardiovaskulare dhe vaskulare. 
  • Kushtet e lëkurës, veçanërisht puçrrat e zakonshme dhe sklerodermia.
  • Kushtet alergjike reumatike si dhe sëmundjet e kolagjenit.
  • Distrofitë muskulore dhe sëmundjet e tjera muskulore.
  • Çrregullimet e fertilitetit.
  • Komplikimet e shtatzënisë.
  • Çrregullimet e menopauzës.

Shpërndaje