Nuxe Spray Fondant Haute Protection Spf50
NUXE

Nuxe Spray Fondant Haute Protection Spf50

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Nuxe spraj mbrojtës ndaj diellit për fytyrë dhe trup me një teksturë fluide ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli, SPF 50, hidraton, parandalon njollat dhe mbron qelizat nga plakja e parakohshme.
Ky spraj është shumë praktik, ideal gjatë aktiviteteve sportive.
E mbrojtur në mënyrë perfekte, e hidratuar dhe e zbutur, lëkura merr një nxirje sublime.

– Formulë rezistente ndaj ujit dhe djersës.
– Jo komedogjenike
– Pa paraben
– Pa alkool

Përbërësit:  AQUA/WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, POLYMETHYL METHACRYLATE, PHENYL TRIMETHICONE, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PARFUM/FRAGRANCE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, CAPRYLOYL GLYCINE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, P-ANISIC ACID, SODIUM GLUCONATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM LAURETH SULFATE, DIMETHICONOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, AMINOMETHYL PROPANOL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN

Shpërndaje