Nuxe Facial Sunscreen High Protection SPF50
NUXE

Nuxe Facial Sunscreen High Protection SPF50

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,900.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim
  • Të gjitha liojet e lëkurave, edhe ato më të çeltat.
  • Jo-komedogjenik.
  • Rezistent ndaj ujit , ofron mbrojtje nga rrezet UVA-UVB dhe sublimon ngjyrën e bronxtë.
  • Nuk lë film të yndyrshëm mbi lëkurë falë pudrave të orizit.

Aplikohet në fytyrë para ekspozimit në diell. Riaplikohet pas daljes nga uji ose fshirjes me peshqir.

Përbërësit:  AQUA/WATER, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, DIISOPROPYL SEBACATE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, GLYCOL PALMITATE, ORYZA SATIVA (RICE) HULL POWDER, COCO-GLUCOSIDE, DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, BENZYL ALCOHOL, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLOYL GLYCINE, TOCOPHEROL, ARGININE, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, DIMETHICONOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CITRIC ACID, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, INOSITOL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIO


Shpërndaje