Nutriben Krem orizi pa gluten 4M+
Nutriben

Nutriben Krem orizi pa gluten 4M+

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 550.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Nutribén Krem Orizi ështe pa qumësht, nuk përmban sheqer të shtuar dhe është ideale për bebet mbi 4 muaj.
Ky krem është shumë i butë dhe përmban vetëm një drithë: miell orizi.

Përbërja: Miell orizi 63%, maltodekstrinë, yndyrë vegjetale, minerale (kalcium, fosfor), lecitinë soje, vitamina (C, niacinë, E, acid pantotenik, B1, B6, A, acid folik, K1, biotin, D3), aromë vanilje.

Përdorimi:

  • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
  • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit (e gjeni në paketim). Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
  • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.

Shpërndaje