Nutriben 8 drithëra me biskotë 6M+
Nutriben

Nutriben 8 drithëra me biskotë 6M+

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 580.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Nutriben 8 drithëra me biskota është i përshtatshëm për bebe mbi 6 muaj. Eshtë një muhalebi ideale për shtimin e shijeve të reja në dietën e bebes suaj. E formuluar me drithëra, të përzgjedhura me kujdes dhe biskotat Maria.

Përbërësit: Drithëra 81% (grurë, misër, oriz, elb, thekër, tërshëre, mel, melekuqe), biskota maria 12% (miell gruri, amidon gruri, ekstrakt malte, vaj luledielli, vaj ulliri, bikarbonat), lecitinë luledielli, L-cisteinë, antioksidues (ekstrakt i pasur me tokoferol), ekstrakt malte, minerale (kalçium, fosfor), Vitamina (C, B3, E, B5, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3) aromë vanilje.

Përdorimi: 

  • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
  • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës të dozimit.
  • Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
  • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
    Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.

Shpërndaje