Now Inulin Powder, Organic
Now

Now Inulin Powder, Organic

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,780.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Inulina është një frutooligosaharid (FOS) dhe fibër prebiotike solubile e cila është rezistente ndaj tretjes dhe arrin deri tek zorra e trashë. Bakteret probiotike të zorrëve konsumojnë Inulinë dhe si rezultat prodhojnë acide yndyrore me varg karbonik të shkurtër, të cilat ushqejnë qelizat që rrethojnë zorrën e trashë. Inulina ruan dhe mirëmban funksionin intestinal, ka shije të këndshme dhe i jep pak ëmbëlsi frutave ose pijeve, por gjithashtu ka indeks glicemik shumë të ulët dhe nuk ndikon negativisht tek nivelet e glukozës.

Paketimi: 227 g


Shpërndaje