La Roche Posay Toleriane Ultra Dermallergo Serum
La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Ultra Dermallergo Serum

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Serum ultra-qetësues i testuar në lëkurë shumë të ndjeshme/alergjike. Forcon lëkurën përballë agresorëve, riparon barrierën e lëkurës dhe hidraton për 48 orë. Shumë i përqendruar me përbërësin aktiv Neurosensine, i derivuar nga një molekulë e gjendur në mënyrë natyrale në trup, ndihmon në reduktimin e ndjeshmërisë së lëkurës. Gjithashtu kombinon Osmolyte, një aminoacid mbrojtës i derivuar nga panxhari, dhe Glycerin e cila zbut lëkurën dhe riparon barrierën e saj. Lëkura është më e butë dhe rezistente. Formulim shumë i pastër, pa aromë dhe pa alkol për një tolerancë otpimale, e testuar në lëkurë të ndjeshme dhe alergjike. Teksturë e freskët, komforte, jo ngjitëse, që përthithet menjëherë. Testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik. I përshtatshëm për zonën rreth syve. Jo komedogjenik.

 Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për të forcuar efektin e freskisë, ftoheni 30 minuta para aplikimit.

Përbërësit: Aqua / Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Betaine, Propanediol, Pentylene Glycol, Peg-8, Polysorbate 20, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium Hyaluronate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester.


    Shpërndaje