La Roche Posay Toleriane Sensitive Creme 40ml
La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Sensitive Creme 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,900.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Kujdes hidratues për lëkurë mikse & të yndyrshme, me prebiotikë dhe ujë termal që qetëson lëkurën e ndjeshme. Për lëkurë të ndjeshme. Skuqje e rastit, ngushtësi, ndjesi shpimi gjilpërash, thatësi. Me glicerinë, gjalpë karite dhe vitaminë B3, zbut dhe qetëson lëkurën dhe redukton irritimin e saj. Redukton tensionin, ndjesinë e shpimit, skuqjen që janë karakteristike për lëkurën e ndjeshme, në 4 javë përdorim. Veprim anti-inflamator. Riparon dhe mbron barrierën kutane dhe atë mikrobiale, duke ribalancuar mikrobiomën e lëkurës. Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese. I sigurt, gjithashtu i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.

  • Hidraton për 48 orë. Mbron barrierën e lëkurës çdo ditë.
  • Qetëson dhe zvogëlon irritimet e lëkurës. Redukton ndjenjat e shtrëngimit, ndjesi shpimi gjilpërash, thatësie dhe skuqje të rastit

Përdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe ose në mbrëmje.

Përbërësit: Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum.

Formulimi: 

  • Pa paraben
  • Pa parfum
  • Pa alkool
  • Testuar dermatologjikisht

Shpërndaje