La Roche Posay Effaclar Gel Micro Peeling 200ml
La Roche Posay

La Roche Posay Effaclar Gel Micro Peeling 200ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,100.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Xhel pastrues, shkumues, i freskët për imperfeksione të vazhdueshme në fytyrë dhe trup.

  • Imperfeksione të vazhdueshme: heq intensivisht papastërtitë nga lëkura, heq yndyrën e tepërt dhe pastron në thellësi poret, duke e lëne lëkurën më të butë.
  • Zhbllokon poret dhe lufton aknet
  • Pastron lëkurën

Me një formulë unike që përmban acid salicilik, ky pastrues ka veti antinflamatore, bakteriostatike dhe po ashtu rregulluese të sebumit. Për shkak të kësaj, ai ndihmon në ribalancimin e mikrobeve dhe zvogëlon acarimin. Gjithashtu ndihmon në eleminimin e papastërtive dhe pastrimin e pikave të zeza dhe të bardha. Me veprimin e tij të butë eksfoliant, heq qelizat e vdekura duke rigjeneruar lëkurën.

Përdorimi: Aplikojeni në lëkurë të lagur, masazhojeni butësisht dhe shplajeni. Shmangni zonën rreth syve.

Përbërësit: Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Glycerin, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Salicylic Acid, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Zinc Gluconate, Sodium Hydroxide, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Citric Acid, Menthol, Polyquaternium-47, Hexylene Glycol, Sodium Benzoate

Formulimi: 

  • Pa alkool
  • Pa parfum
  • Pa paraben
  • Pa silikon
  • pH fiziologjik

Shpërndaje