La Roche Posay Effaclar Effaclar A.I.
La Roche Posay

La Roche Posay Effaclar Effaclar A.I.

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,460.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Trajtues lokal për fytyra të yndyrshme me parregullsi. Pastron parregullsitë në  thellësi. Parandalon shenjat në lekurë. Trajtues lokal intensiv i cili pastron në thellësi parregullsitë për të përshpejtuar përthithjen dhe për të parandaluar shenjat e mbetura.  Për lëkurë të yndyrshme të prirur drejt imperfeksioneve dhe njollave. Përkujdesje shënjestruese për njollat. E përshtatshme për lëkurë sensitive. Përkujdesje lokale intensive e cila ka aftësinë të pastrojë në thellësi imperfeksionet duke përshpejtuar riabsorbimin dhe parandalimin e shenjave. Ky produkt ndalon evoluimin e shperthimeve të akneve dhe ndihmon në pastrimin e burimit bakterial.

  • Niacinamide ndalon  evolimin e shpërthimeve;
  • Kombinimi i Olamine Piroctone dhe Glycacil pastron burimet bakteriale për  të  parandaluar parregullsitë;
  • Mikroeksfoliuesi LHA dhe  Uji Termal riparues  La Roche Posay  aktivizon procesin rigjenerues të lëkurës;
  • Formulë pa paraben;

Përdorimi: Aplikojeni  në  zonat e prekura nga aknet në  mëngjes dhe në  mbrëmje. E përshtatshme si bazë makijazhi.

Përbërësit: AQUA / WATER, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, SALICYLIC ACID, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PIROCTONE OLAMINE, PARFUM / FRAGRANCEShpërndaje