Enterogermina
SANOFI

Enterogermina

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 680.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Enterogermina është e përbërë nga një suspension i sporeve të Bacillus Clausii. Pa sheqer, pa gluten, pa laktozë

Enterogermina indikohet për:

  • Parandalim dhe trajtim i ndryshimit të ekuilibrit normal të florës bakteriale të zorrëve dhe mungesës së vitaminave në trup që rezulton me disekuilibër të florës bakteriale të zorrëve.
  • Gjatë trajtimit me antibiotikë ose kemioterapi.
  • Trajtim të sëmundjeve kronike ose akute gastro-intestinale tek bebet të shkaktuara nga intoksikimi ose ndryshim të ekuilibrit normal të florës bakteriale intestinale ose mungesë të vitaminave në trup (disvitaminosis)

Shpërndaje