Solgar Earth Source® Multi-Nutrient
Solgar

Solgar Earth Source® Multi-Nutrient

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,900.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Solgar Earth Source® Multi-Nutrient përfshin përbërje natyrore të bimëve dhe i kombinon ato me vitamina dhe minerale, acide yndyrore thelbësore dhe fibra për të krijuar formulën më të kompletuar premium të Solgar.

Përmban: 

  • Vitamina C
  • Vitamina natyrale E
  • Vitamina B
  • Bisglikinat hekuri - një formë hekuri shumë e absorbueshme që  është më e butë në aparatin tretës sesa format e tjera të hekurit.
  • Chromium Picolinate - burim kromi pa maja që ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak.
  • Bioflavonoidet e agrumeve - gjenden së bashku me vitaminën C në natyrë, veçanërisht në fruta dhe perime të tilla si speca, manaferrat dhe frutat agrume. Bromelain (nga ananasi); Betaine HCI; Amilazë; Lipase; Cellulase - enzimat e tretjes të marra nga burime vegjetariane të cilat ndihmojnë përkatësisht në ndarjen e proteinave, karbohidrateve, yndyrnave dhe fibrave.
  • ARN / ADN - acide nukleike që veprojnë si përcjellës kimikë të të gjithë materialit gjenetik. Beta karoten - një anëtar i një familje me mbi 400 përbërje natyrore të quajtura karotenoide, të cilat kanë veti të fuqishme antioksiduese dhe janë të rëndësishme si pjesë e një diete të shëndetshme. Beta karotina mund të shndërrohet në trup në retinol (vitaminë A).
  • Klorofili - pigmenti jeshil që gjendet në bimë, të cilat e përdorin atë për të prodhuar energji nga drita në një proces të quajtur fotosintezë. Struktura molekulare e klorofilit ngjan shumë me hemoglobinën, pigmentin që mbart oksigjenin në gjak. Spirulina - një algë blu-jeshile Lëng Gruri Gruri Lëngu i Elbit - bimësi e re e mbirë e elbit Vaj liri (vaj liri) - një vaj i ftohtë që siguron një ekuilibër të acideve yndyrore omega 3 të pangopura dhe omega 6 në formën e alfa -acid linolenik dhe acid linoleik.

Shpërndaje