Dikirogen
Pizeta Pharma

Dikirogen

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,900.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Dikirogen është një shtesë ushqimore që mundëson konvertimin e Myo-inositol në D-chiro inositol me Acid folik dhe Manganese.

Kjo formulë është shumë e rekomanduar në:

  • Sindromën e Vezoreve Policistike dhe manifestimet e lidhura me të (amenorrhea, oligomenorrhea, hirsutizm, alopecia androgjenike dhe puçrrat në fytyrë/akne),
  • Sterilitetin në çift
  • Pacientët që i janë nënshtruar cikleve të induksionit të ovulacionit, në protokollet e hiperstimulimit të kontrolluara te vezoreve,
  • Situatat e insulino-rezistencës në fazat pre-diabetike,
  • Diabeti i Tipit II,
  • Sindroma metabolike e lidhur me PCOS.

Acidi Folik kontribuon në metabolizmin e amino acideve dhe është i përfshirë në ndarjen qelizore.

Manganese kontribuon në formimin e indeve lidhore dhe në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  • Aromë e këndshme portokalli


      Shpërndaje