Diabetone Original 30Tab
VITABIOTICS

Diabetone Original 30Tab

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Diabetone është formuluar specifikisht me 21 lëndë ushqyese për të plotësuar nevojat e përditshme. Këtu përfshihet kromi që ndihmon në mbajtjen normale të niveleve të sheqerit në gjak, vitamina B6 që ndihmon në metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit, plus tiaminë (vitamina B1) që kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor. Kjo formulë e specializuar ofron zink që ndikon në metabolizmin e makronutrientëve.

Diabetone është suplement me vitamina dhe minerale për të gjithë ato që duan të plotesojnë dieten e tyre me vitaminat dhe mineralet kyçe. Nuk është një trajtim për diabetin por synon në mbajtjen e mirëqenies dhe shëndetit të përgjithshëm. Nuk përmban sheqer të shtuar, medikamente ose hormone.

 • Ndihmon në normalizimin e sasisë së glukozës në gjak
 • Normalizon metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit
 • Kontribuon  në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Kontribuon në metabolizmin normal të makronutrientev
 • Pa ngjyrues artifiacialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Pa laktozë ose sheqer të shtuar
 • E përshtatshme për vegjetarianë
     Shpërndaje