Qumësht mbrojtës ndaj diellit Spf50+ 100ml
Mustela

Qumësht mbrojtës ndaj diellit Spf50+ 100ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,000.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli, shumë e lartë për fytyrën, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes. Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit. E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar. Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve. Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme. I përshtatshëm dhe për lëkurat e ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike.

 • 86 %  përbërës me origjinë natyrale
 • Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA
 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
 • Tolerancë e lartë
 • Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
 • 0% parfum, alkool.

 


         Shpërndaje