Canesten3 200 mg tableta vaginale
BAYER

Canesten3 200 mg tableta vaginale

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 670.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Canesten3 i përket grupit të barnave të quajtura antimikrobik për mjekim gjinekologjik. Tabletat vaginale përmbajnë substancën aktive klotrimazol që vepron kundër myqeve dhe mikroorganizmave të tjerë.

Canesten3 përdoret:

  • tek femrat, për trajtimin e infeksionit të traktit të sipërm gjenital (vaginës), të shkaktuar nga myqet (nga majaja e llojit Candida) të quajtura vaginite nga Candida. Shenjat dhe simptomat e këtij infeksioni janë sekrecione të bardha si gjizë, kruarje, skuqje, enjtje dhe djegie të dhimbshme të vulvës. Mund të jetë i pranishëm dhe urinimi i dhimbshëm.


        


    Shpërndaje