BioNike Aknet Hydraplus Restorative Care 40ml
BioNike

BioNike Aknet Hydraplus Restorative Care 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,650.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Xhel-krem hidratues dhe kontrollues i sebumit me efekt keratolitik dhe ribalancues, për lekurat me tendencë akneike . I pershtatshem per perdorim te perditshem. Rekomandohet në rastet e tharjes së lëkurës, të shkaktuar nga trajtimet farmakologjike.    Hidraton, ushqen dhe rigjeneron lëkurën, pa e yndyrosur atë si dhe qetëson irritimin dhe diskomfortin në lëkurë. 

Përmban :

  •  Acidi Hialuronik (4 pesha  te ndryshme molekulare):  Nxit hidratimin ne te gjitha shtresat e epidermes .
  • Micropatch perimesh:  Zgjat dhe fuqizon efektin hidratues .
  • Ceramide, Skualane dhe Vitamina E: rikthjnë  funksionin barrierës të lëkurës .
  • Hidroksietil ure dhe Trimetilglicine:  Stabilizojne  nivelin e ujit në shtresat e epidermës.

Përdorimi: Aplikoni sipas nevojës pas pastrimit të fytyrës, me masazhim të lehtë.

Përbërësit: aqua (water), octyldodecyl myristate, hydroxyethyl urea, diglycerin, glycerin, 1,5-pentanediol, triisostearin, glyceryl ethylhexanoate/stearate/adipate, betaine, nylon 6/12, PEG-32, caprylyl glycol, sodium hyaluronate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, arginine, allantoin, hyaluronic acid, squalane, pentylene glycol, tocopheryl acetate, hydrolyzed hyaluronic acid, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, 1,2-hexanediol, ceramide NG, serine, PPG-4-ceteth-20, algin, polysorbate 60, dipropylene glycol, acacia senegal gum, trisodium ethylenediamine disuccinate


Shpërndaje