BIODERMA Sensibio H2O 250ml
BIODERMA

BIODERMA Sensibio H2O 250ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 1,870.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Ujë pastrues dhe heqës make up-i që respekton brishtësinë e lëkurave të ndjeshme. Sensibio H2O është i pari dhe i vetmi ujë michellar që përshtatet në mënyrë perfekte me lëkurën: esterat e acidit yndyror, elemente përbërës të micellave, janë të ngjashme me fosfolipited e membranës të qelizave të lëkurës dhe në mënyrë natyrale rindërtojnë filmin hidrolipidik të lëkurës.

 • Kombinon performancën dhe tolerancën shumë të lartë.
 • Pastron dhe heq make-up nga fytyra dhe sytë.
 • Zbut dhe qetëson lëkurën e irrituar.
 • Jep një ndjesi të menjëhershme freskie.
 • Pastron dhe make up rezistent ndaj ujit.
 • Pa shplarje.

Përdorimi: Sensibio H2O mund të përdoret çdo ditë, në mëngjes dhe mbrëmje. Lagni një  pambuk me Sensibio H2O  dhe pastroni fytyrën dhe sytë dhe / ose hiqni çdo make-up. Përsëriteni aplikimin derisa pambuku të mbetet i pastër. Sensibio H2O nuk ka nevojë për shpëlarje. 

Përbërësit: Water (aqua), Peg-6 Caprylic/capric Glycerides, Cucumis Sativus (cucumber) Fruit Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Disodium Edta, Cetrimonium Bromide.

Formulimi: 

 • Pa parfum
 • Pa alkool
 • Pa paraben
 • Hipoalergjik
 • I testuar dermatologjikisht

Shpërndaje