BIODERMA Sensibio FORTE Rapid Care 40ml
BIODERMA

BIODERMA Sensibio FORTE Rapid Care 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,560.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Sensibio Forte lehtëson shpejt shenjat biologjike reaktive që lidhen me inflamacionin (fërkim, skuqje pas rruajtjes, depilimi, trajtim peeling, solar, etj.)  Forcon rezistencën natyrale të lëkurës ndaj acarimit dhe në mënyrë të konsiderueshme rrit tolerancën e lëkurës.   Përbërësit e tij aktivë qetësues, duke përfshirë allantoinën dhe një përqendrim të lartë të enoksolonit, lehtësojnë shpejt shenjat reaktive si skuqja dhe mbinxehja. D.A.F. (Formulimi i Avancuar Dermatologjik) kompleksi natyror i patentuar e bën lëkurën më pak reaguese. Dylli i bletës dhe ksilitol, agjentët hidratues që gjenden në Sensibio Forte, luftojnë dehidratimin e lëkurës që shpesh shoqëron acarimin dhe kështu rikthejnë në normalitet lëkurën.

Përdorimi: Në mëngjes dhe në mbrëmje dhe 3 herë në ditë në rast të skuqjes intensive dhe / ose mbinxehjes. Vendosni Sensibio Rapid Soothing Care në lëkurën tuaj pas pastrimit.

Përbërësit: Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Stearic Acid, Beeswax (Cera Alba), Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glycyrrhetinic Acid, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Rhamnose, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Mannitol, Xilitol, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Sodium Pca, Carbomer, Triethanolamine, Caprylic/capric Triglyceride, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Ethylparaben.

Formulimi: 

  • Pa arom
  • Hipoalergjik
  • I testuar dermatologjikisht

Shpërndaje