BIODERMA Sensibio Eye Contour Gel 15ml
BIODERMA

BIODERMA Sensibio Eye Contour Gel 15ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 2,790.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Sensibio Eye Contour Gel është një përkujdesje hidratuese, mbrojtëse dhe zbutëse për konturin e ndjeshëm të syve. Kompleksi i patentuar Toléridine®️ për lëkurat e ndjeshme rrit nivelin e tolerancës së lëkurës. Më e fortë, ajo është e mbrojtur ndaj faktorëve të jashtëm dhe bëhet më pak e ndjeshme. Sensibio Eye Contur Gel zbut ndjeshinë e diskomfortit dhe irritimit. Tolerancë ekselente e syrit. Gjithashtu, është e përshtatshme për përdoruesit e lenteve të kontaktit. Ju lejon të vini make up.

Përdorimi: Aplikojeni 1 osse 2 herë në ditë në sy të pastruar më parë. Masazhojeni butësisht për një përthithje më të mirë.

Përbërësit: WATER/AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, POLYETHYLENE, TRIDECYL TRIMELLITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOSTEARYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL COCOATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CAFFEINE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, RHAMNOSE, ETHYLCELLULOSE, SODIUM HYALURONATE, GLYCYRRHETINIC ACID

Formulimi:

  • Pa konservantë
  • Pa paraben
  • Pa parfum
  • I testuar dermatologjikisht

Shpërndaje