BIODERMA Sensibio DS+ Cream 40ml
BIODERMA

BIODERMA Sensibio DS+ Cream 40ml

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 3,140.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Përkujdesje specifike qetësuese dhe pastruese pë lëkurat e ndjeshme sebo-skuamoze të shoqëruara me skuqje dhe skuama të lokalizuara veçanërisht në zona të irrituara dhe të yndyrshme: anët e hundës, vetulla, balli dhe mjekra. Një inovacion i zhvilluar nga ekspertët e BIODERMA në biologjinë lëkurës, Sensibio DS+ lufton shkakun e skuqjes dhe skuamave. Ai ndihmon në kufizimin e shumimit të mykut Malassezia, irritues që agravon gjendjen e lëkurës të prirur për skuqje dhe skuama. Kompleksiteti natyral i patentuar D.A.F. rrit pragun e tolerancës së lëkurës. Sensibio DS+ Cream është shumë i këndshëm, i lehtë, me teksturë jo të yndyrshme.

Përdorimi: Aplikojeni një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastruar, preferohet Sensibio DS+ Gel.

Përbërësit: Water (Aqua), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Glycyrrhetinic Acid, Sor-Bitan Sesquioleate, Climbazole, Piroctone Olamine, Glyceryl

Formulimi: 

  • Hipoalergjik
  • Jo komedogjenik
  • I testuar dermatologjikisht.

Shpërndaje