Bioderma PhotoDerm Nude Touch Neutro SPF50
Bioderma PhotoDerm Nude Touch Neutro SPF50
BIODERMA

Bioderma PhotoDerm Nude Touch Neutro SPF50

Translation missing: sq.products.product.regular_price Lek 4,599.00 Lek 0.00 Translation missing: sq.products.product.unit_price_label për
Taksa e përfshirë në çmim

Krem mbrojtës nga dielli për fytyrë me lekurë të ndjeshme që nuk unifikohet me lëkurën. diellin.Kontrollon yndyrën për plot 8 orë. I përshtatshëm për lëkurë mikse të yndyrshme. Pa yndyrë. Efekt mat, ndjesi velvet në prekje, parandalon dhe mbulon imperfeksionet që mund të ketë lëkura juaj. Kombinimi ekskluziv i filtrave minerale UVA/UVB 100% dermatologjike dhe risisë së patentuar CELLULAR BIOPROTECTION ofron mbrojte optimale ndaj rrezeve të dëmshme UV. Vjen në 3 nuanca: natural, light, golden.

Teknologji revolucionare  Liquid-to-powder në 3 hapa:

  • Pas aplikimit, agjentët e paqëndrueshëm avullojnë duke krijuar një formulë jashtëzakonisht të lehtë.
  • Aplikimi i mëndafshtë i mundëson pigmenteve dhe filtrave të shpërndahen në mënyrë të barabartë në të gjithë lëkurën për një ngjyrë të përkryer të mbrojtur, madje edhe të lehtë.
  • Agjentët hidratues depërtojnë në shtresat sipërfaqësore të lëkurës, duke mundësuar një lëkurë mat.

Veprim i menjëhershëm mat dhe kundër imperfeksioneve në lëkurë

  • Veprim matifikues dhe pudër soft-focus kundër shkëlqimit
  • Acidi Salicilik zbut teksturën e lëkurës dhe rrit ndriçimin e saj

Përdorimi: Aplikoni 20 minuta para ekspozimit në dielli. Vendosni përsëri kremin kundër diellit çdo 2 orë ose para dhe pas çdo banje, tharjeje ose aktiviteti sportiv.

Përbërësit: AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYLPROPANEDIOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, 1.2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, MANNITOL, XYLITOL, SODIUM HYDROXIDE, CELLULOSE GUM, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ECTOIN, TOCOPHEROL.

Formulimi:

  • Hipoalergjik
  • Jo-komedogjenike
  • Pa aromë
  • I testuar dermatologjikisht.

Shpërndaje